Jak zmienić dzień przyklejania plastra po jego odklejeniu?

Witam. W czwartek odkleił mi się plaster, gdzie normalnie zmieniam je w piątek. Nakleiłam więc w czwartek i zapomniałam zupełnie o zmianie w piątek. Czytałam, że można przesunąć o jeden dzień, ale czy to znaczy, że teraz już tylko w czwartki mam naklejać plaster? Nie ukrywam, że przyzwyczaiłam się do piątków. Da się jakoś do tego wrócić?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro zmieniła Pani dzień na czwartek, należy przyklejać plaster w czwartek. Jeśli chce Pani zmienić dzień na piątek, może Pani zacząć nowy cykl od piątku, ale lepiej wtedy przez pierwszy tydzień stosować dodatkową metodę antykoncepcji dla pewności.