Jak zmniejszyć napady głodu?

Nazywam się Ania i mam 20lat. Jestem studentką. Mam 180cm wzrostu i ważę 60kg. Wiem, że to nie otyłość ani nawet nadwaga. W czasie okresu tyję 2 kg. Zazwyczaj wracałam do normalnej wagi, czyli 57kg. Od nie dawna jednak miewam napady głodu. Jem cały czas po powrocie z uczelni. Na śniadanie najczęściej czekoladowe płatki z mlekiem. Obiad nie kiedy zupa, a innym razem kotlet lub kurczak. Najgorzej jest jednak wieczorem sięgam po wszystko. Resztki obiadu, krem czekoladowy, batony. Bardzo lubię jogurty naturalne i kefiry, ale baton jest łatwiejszą formą posiłku choć nie zdrową. Co mam zrobić aby przestać podjadać? Dodam też, żę piję od kilku lat zielona herbatę i nie używam soli. Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 18,51, czyli masa ciała jest bliska niedowagi. Powinna Pani zastosować dietę aby trochę przytyć. Zbilansowany i dobrze ułożony jadłospis pomoże w pozbyciu się napadów głodu.

Polecam przeczytanie artykułów
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-kobiet
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-niedowage
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-zasady

Powinna Pani dostarczać organizmowi produktów z wymienionych grup:
pełnotłuste produkty mleczne, chude mięso i jego przetwory, tłuste ryby morskie, jaja, oliwa z oliwek/olej rzepakowy dodawane do surówek, ponadto polecane są orzechy, suszone owoce, produkty mączne - kluski, makarony, pierogi, mleko w proszku. Dozwolone jest także spożywanie białego pieczywa.

Pozdrawiam