Jak zrzucić 36 kg po ciąży?

Witam, Mam 20 lat , 169 cm wzrostu i moja waga to 86.. Od 2 lat i 8 miesięcy jestem matką.. Chciałabym schudnąć lecz nie stać mnie na różne "spalacze tłuszczu". Chcę wrócić do stanu sprzed ciąży. Wszyscy mi mówią że to niewykonalne ponieważ w ciąży przytyłam 36 kg.. o godz. 13.30 jadam skromny obiad i około 17 dwie kanapki z serkiem.. Nie wiem co robić... Bardzo proszę o poradę...

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdecydowanie odradzam wszelkiego rodzaju suplementy.Jeśli wymienione posiłki to jedyne w ciągu dnia, podaż energii jest zdecydowanie zbyt niska, co może prowadzić do efektu jo-jo i niedożywienia. Należałoby ustalić z dietetykiem zalecaną podaż energii z uwzględnieniem deficytu pomagającego stopniowo tracić zbędne kilogramy. Ponadto wskazane jest wprowadzenie 5 posiłków dziennie, które zapewnią regulacje metabolizmu i zapobiegną odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Podstawę diety powinny stanowić takie produkty jak chude mięso i ryby, pełnoziarniste pieczywo, brązowy, ryż, kasze, makaron razowy, warzyw i owoce.Tłuszcze zwierzęce należałoby wymienić na oleje roślinne. Bardzo istotne jest także, aby unikać słodyczy i kalorycznych przekąsek.
Jednocześnie zalecałabym wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej, najlepiej każdego dnia. Zastosowanie się do tych wskazówek na pewno pomoże w stopniowej utracie masy ciała.
pozdrawiam