Jak zrzucić jeszcze 4 kg?

Witam, mam 20 lat ważę 49kg i mam 161cm. Chciałabym zrzucić jeszcze 4 kg. Jestem studentką, stopień mojej aktywności fizycznej oceniam na raczej dobry (chodzę na basen, ćwiczę wieczorami). Jak wyżej wspomniałam, chciałabym zgubić jeszcze troszkę kg. Niestety nie udaję mi się ( powraca efekt jojo). Stosowałam różne diety, chyba najbardziej skuteczną była owocowa + woda. Pierwszy dzień: śniadanie: (najpierw szklanka wody) grzanka, grejpfrut lub jabłko i kawa zbożowa. Obiad: mniej więcej to samo tylko do tego kilka łyżek tuńczyka, kolacja: grzanka, plaster gotowanej szynki. W między czasie piję dużo wody i dogryzam owocami cytrusowymi. dodam jeszcze, że mam niedoczynność tarczycy

Witam,

Pani BMI wynosi 18.9 co oznacza, iż jeśli podejmie Pani dietę odchudzającą - grozi Pani niedobór masy ciała.
Proszę się nie odchudzać, gdyż nie ma do tego wskazań.
Odradzam wszelkiego rodzaju diety jednoskładnikowe (np. oparte na samych owocach) - są one niedoborowe w składniki odżywcze.
Pani potrzebuje zarówno białek, jak i tłuszczów, czy węglowodanów.
Proszę zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Sylwetkę może Pani wysmuklić (o ile jest taka potrzeba) poprzez zwiększenie ilości ruchu.
Polecam połączenie zajęć typu aerobik z ćwiczeniami na siłowni (większa masa mięśniowa = szybszy metabolizm).

Pozdrawiam
P.S
Powinna Pani pozostawać pod stałą opieką endokrynologa.