Jak zwiększyć odporność u dziecka?

Witam serdecznie.Chciała bym zapytać ,bo moje dzieci często chorują w czasie jesienno zimowym co mogła bym zastosować na odporność.Jedno jest w wieku 5 lat,a drugie 13 lat.Z góry dziękuję za odpowiedz.
ponad rok temu

Witaj,
Przede wszystkim wprowadz małe zmiany do diety dzieci jak i swoim:
- dieta powinna być bogata w warzwa i owoce - witaminy, polifenole
- podawaj dzieciom od października do kwietnia tran z witaminą D - która wzmacnia odporność organizmu,
- orzechy, nasiona słonecznika, oliwa z oliwek, olej lniany, zwwierają kwasy omega-3, które wzmacniają odporność. Dawaj im jako przegryzka, do szkoły a oleje dolewaj do sałatek, jogurtu naturalnego,
- od czasu do czasu podawaj dzieciom owsiankę, zawarty w nich beta glukan wzmacnia odporność dziecka. Owsiankę można przygotowywać na gęsto z owocami np. truskawki, maliny lub kakao.
Pozdrawiam,