Jak zwiększyć zaufanie w związku?

Bardzo chcę poprawić zaufanie w moim związku z chłopakiem na odległość (widujemy się, jednak to trasa Polska-Islandia, więc nie zbyt często, brak finansów). Dla niego wszystko popsuło się, kiedy znając jego chorobliwa zazdrość i zaborczość chciałam w tajemnicy przed nim potrenować w online w grze z jednym Francuzem. Wiem, że źle zrobiłam, wielokrotnie za to przepraszałam, i mimo, że miało to miejsce 3-4 miesiące temu przy każdej kłótni chłopak do tego wraca i zarzuca mi zerowe zaufanie i że mam wszystko naprawić. Zażądał ode mnie, żebym przystała na jego sposób naprawy zaufania albo mam wymyślać cokolwiek innego. Od razu wiedziałam, że na jego sposób nie chce się godzić z szacunku do mojego ciała. Jego sposobem były 'przygotowania do trójkąta' polegające na pokazywaniu nagich piersi, losowym ludziom w internecine i znajomemu. I to miało się odbyć pod jego kontrolą. Nie przemawiają do niego argumenty, że nie mam gwaranci, że moje cycki nie będą zaraz latać po internecie, bo ktoś sobie zrobi zrzut ekranu. Ani to, że moje ciało to dla mnie najcenniejsze co mam i oddałam je jemu, a nie ludziom z internetu. Sama myśl o tym sposobie napawa mnie odrazom. Chłopak chce bym myślała o trójkącie (z nim i jeszcze jakimś losowym facetem). Jeśli mam być szczera, w momencie, gdybym się na to zgodziła i to zrobiła - góra miesiąc na popełnienie samobójstwa. Uważam, że seks to akt miłości między dwójką ludzi. Nie potrafię się przekonać do wpuszczenia do łóżka jeszcze kogoś. Chłopak mówi, żebym tą trzecią osobę potraktowała jako przedmiot naszego szczęścia. W jaki sposób mogę jakoś mu ulżyć i poprawić zaufanie, którego tak mu brakuje?

Dzień dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie i podzielenie się swoimi obawami, które wzbudziły u Pani niepokój
i które są jak najbardziej uzasadnione.
Ucieszyło mnie, że nie wyraża Pani zgody na coś, co powoduje u Pani mocny konflikt wewnętrzny.
Bo nie może być inaczej!

Zapytała Pani: "... W jaki sposób mogę jakoś mu ulżyć i poprawić zaufanie, którego tak mu brakuje?... .".
A ja zapytam Panią:
1. Gdzie są Pani potrzeby w tej relacji?
2. Co ta relacja tak naprawdę Pani daje?
3. Dlaczego ta relacja jest dla Pani tak ważna?
4. Czy czuje się Pani ważna, kochana w takiej relacji?
5. Co by Pani powiedziała koleżance, gdyby opowiedziała/ przedstawiła Pani oczekiwania swojego chłopaka, takie, z jakimi wyszedł Pani chłopak? (celem poprawy zaufania).

Zachęcam Panią do zadania sobie samej tych pytań i odpowiedzenia na nie - by mogła Pani zobaczyć swoją relację z innej perspektywy.

Może warto byłoby porozmawiać o tym z psychologiem?
Gdyby miała pani życzenie konsultacji ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Z życzeniami dla Pani tylko satysfakcjonujących wyborów,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605