Jak żyć z fotoalergią?

Witam , po dzisiejszej wizycie u dermatologa dowiedziałam się że mam fotoalergie , lekarz jednak nie powiedział co mogłoby być przyczyną tej alergii, moje pytanie brzmi czy już do końca życia muszę unikać słońca i stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne? Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów ze skóra od słońca , bardzo rzadko zdarzały mi się podrażnienia

Fotoalergia, może pojawić się zarówno po kilku godzinach od opalania jak i po kilkunastu dniach. Mogą ją wywołać związki zawarte w niektórych pokarmach, suplementach, kosmetykach i lekach ( najczęściej po lekach przeciwbólowych, antybiotykach, antykoncepcyjnych, nasercowych, przeciwdepresyjnych) oraz po niektórych ziołach np. dziurawiec czy nagietek. Prawdopodobnie zadziałał któryś z powyższych alergenów i dlatego wystąpiły objawy uczuleniowe. Trzeba o tym pamiętać zanim w przyszłości wybierze się na Pani plażę oraz stosować kremy z wysoka ochrona przeciwsłoneczną SPF50, nie blokują one całkowicie promieni słonecznych ale opalamy się "bezpieczniej".