Jaką chorobę można zdiagnozować, gdy siatkówka jest blada u niemowlaka?

Mam 10 tygodniowe niemowlę. Urodzone w terminie z wrodzonym zapaleniem płuc, wylewem dokomorowym 2 stopnia i żółtaczką. Od neonatologa dostaliśmy skierowanie do okulisty po przebytej tlenoterapii (max stężenie tlenu 40%) i naświetlaniu żółtaczki. Na wizycie pani okulistka stwierdziła bladą siatkówkę i kazała przyjść do kontroli za miesiąc, nie wyjaśniając nic więcej. Jaką chorobę można zdiagnozować, gdy siatkówka jest blada? Czy ma to związek z retinopatią wcześniaczą lub uszkodzeniem wzroku?

Witam. To normalne że blada. Gorzej jakby były wylewy lub była z bliznami. Pozdrawiam serdecznie jakby miała mieć retinop. to musiałoby być 3 4 dni tak wysokiego tlenu. Pozdrawiam serdecznie