Jaka dieta po leczeniu nerek?

jak np będe miał chore nerki i zacznę leczenie i wyleczę nerki to czegoś po leczeniu nerek nie będzie mi wolno np coś jeść,pić

witam
Tak, w zależności od problemu zdrowotnego warto skorygować dietę. Można też skorygować dietę zanim się zachoruje. To by miało sens, prawda?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ogólnie można powiedzieć, że należy unikać produktów białkowych z duża zawartością potasu i fosforu (fasola, groch, soja,soczewica itp) a poza tym dieta powinna dostarczać optymalnych ilości składników odżywczych zapobiegać niedożywieniu, ograniczać ilość końcowych produktów przemiany materii. Jeśli choroba ustąpi całkowicie wprowadzamy jedynie dietę z zasadami ogólnie uznanego zdrowego odżywiania. Pozdrawiam