Jaka jest interpretacja wyniku badania złamania trzonu kręgu L2?

.Złamanie patologiczne trzony kręgu L2 - wysokość trzony po stronie lewej jest nieznacznie zmniejszona , masa patologiczna powoduje destrukcję tylnej powierzchni trzonu i wyrażnie modeluje worek oponowy , zniekształcony łuk kręgu powoduje wyrażne zwężenie lewego otworu mk poziomu L2/L3 (lewy nerw jest uciśnięty )Zmiany o charakterze meta w obu kościach biodrowych . Na wszystkich poziomach w odcinku L1 - L5 worek oponowy jest nieznacznie modelowany przez niewielkie wypukliny krążków mk i przez pogrubiałe wiązadła żółte , na poziomach L3/L4 i L4/L5 wypukliny krążków mk wyrażnie zwężają otwory mk , ale bez cech ucisku nerwów rdzeniowych L3 lub L4 Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku lędżwiowym są gładkie , pozostałe otwory mk bez istotnych zwężeń . Obraz końcowego , objętego badaniem odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony . Na bocznej powierzchni prawej nerki zmian o cechach torbieli średnicy >3cm Dodam jeszcze że jestem już po chemioterapi i zastanawiam się czy teraz będą mi stabilizować kręgosłup i usuwać guza czy co ? Trochę się boję .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest zebranie wszystkich danych w tym wyników badań dodatkowych aby moc określić dalsze postepowanie. Proponuje udac do lekarza prowadzącego terapie