Jaka jest interpretacja wyniku RTG odcina TH?
Witam, proszę o interpretację wyniku RTG odcinka TH kręgosłupa. Na krawędziach trzonów piersiowych widoczne miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe. Trzony kręgów piersiowych Th6-Th10 o obniżonej wysokości, miernie klinowato zniekształcone, zwłaszcza trzon Th8. Blaszki graniczne trzonów odcinkowo sklerotycznie zagęszczone. Obraz odcinka Th kręgosłupa budzi podejrzenie w kierunku przebytej choroby Scheuermanna.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Badanie zobrazowało zmiany zwyrodnieniowe oraz prawdopodobnie stan po przebytej chorobie Scheuermanna.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.