Jaka jest przyczyna krwotoków z nosa?

Witam. Moj syn od jakiegos czasu ma krwotoki z nosa. Na 5 miesiecy okolo 6 razy , natomiast dzisiaj rano o 6 obudzil nas ogromny krwotok nie do zatrzymania :(. Mamy wizyte w sobote u otolaryngologa , chcialbym mu zrobic jakies badania krwi tylko niewiem jakie najlepiej ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością lekarz zleci Pani wszystkie niezbędne badania.

Podczas diagnostyki krwawień z nosa wykonuje się endoskopię nosa i nosogardła. Ponadto zaleca się sprawdzić morfologię krwi oraz układ krzepnięcia.

Przyczyn krwawienia z nosa jest wiele. Mogą to być zarówno urazy nosa lub naczyń krwionośnych, jak i wirusowe bądź bakteryjne zapalenie błony śluzowej nosa. Czasem krwotoki z nosa świadczą o obecności polipów lub guzów. Inne możliwe przyczyny to: nadciśnienie tętnicze, skrzywienie przegrody nosowej, suchy nieżyt nosa, wysiłek fizyczny, przegrzanie organizmu lub obecność ciała obcego w nosie.

Podczas wizyty zapewne wiele się wyjaśni.

Temat ten został szerzej opisany w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-nosa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.