Jaka jest skuteczność fundolipikacji wślizgowej?

Rozważam operację fundoplikacji nissena. Mam przepuklinę wślizgową. W związku z tym kieruje swoje pytanie czy faktycznie jest tak, że operację udają się w 50% przypadków? Czy przepuklina może wrócić po jakimś czasie? Jak wygląda kwestia zajścia w ciążę? Czy jest wówczas ryzyko powrotu schorzenia? Czy często zdarza się uszkodzenie nerwu błędnego i jakie wówczas są objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są obecnie objawy ? jakie były ? jaka reakcja na leczenie zachowawcze ? jakiego stopnia przepuklina ? ogólnie żadna operacja /zabieg niestety w 100% skuteczna ani nikt nie zagwarantuje ze nie będzie działan niepożądanych