Jaka jest szansa, że mój znajomy wyjdzie cało z wypadku samochodowego?

Dzień dobry. Mój znajomy 16 lat uległ wypadkowi samochodowemu. Lekarze orzekli śmierć mózgu mają przeprowadzić badanie czy jest krążenie krwi w mozgu czy jakoś tak . Jaka jest szansa że on z tego wyjdzie i czy jesli rodzice nie wyraża zgody na odlaczenie od respiratorato czy lekarze go mogą odłączyć bez ich zgody . Dziś mija 2 doba jak jest pod respiratorem

Szanowna Pani, jeśli zostanie stwierdzona śmierć mózgu to niestety, ale jest to stan nieodwracalny. Lekarze nie mogą stosować tzw uporczywej terapii. Z wyrazami szacunku, Paweł Żmuda-Trzebiatowski