Jaka może być przyczyna powiększenia węzłów chłonnych od 6 tygodni?

Witam. Od 6 tygodni mam powiększone węzły chłonne na szyi.. Dostałam antybiotyk który nie pomógł...Miałam dwa tygodnie temu wykonane badania krwi które wyszly w normie. Oraz RTG kaltki piersiowej ( wynik: skrzywienie kregoslupa piersiowego) , RF : <10 , a USG brzucha bez zmian. Od tygodnia czuję jakby guzki na węzłach chłonnych się powiększały i tworzyły skupisko. Mam sztywność karku, gruchotanie kosciami karku i lopatki. Ogólny ból palców. Rano mam sztywność palców u rąk oraz opuchliznę... Pod kolanem mam podejrzenie torbiela bakera.. Jakie badanie powinnam wykonać ? Do jakiego specjalisty się udać prócz internisty? Czy krew może być negatywna w przypadku powiększania węzłów chłonnych?

Lek. Michał Lenard

W Pani przypadku węzły powinny być zbadane przez onkologa, który może zlecić biopsję i zdecydować o odpowiednim leczeniu. Pozdrawiam!