Jaka może być przyczyna przewlekłej biegunki?

Szanowni Państwo, od ponad roku codziennie męczy mnie biegunka. Wykonałem szereg badań: -USG (prawidłowe, stwierdzono obecność nadmiernej ilości powietrza, powiększone węzły chłonne), -gastroskopię (badania histopatologiczne: dwunastnica - duodenitis chronica gradus minioris / /, żołądek - gastritis chronica gradus minoris / /), -kolonoskopię (grudki chłonne, "śluzówka jelita grubego z miernie nasilonym przewlekłym zapaleniem"), -celiakia wykluczona, HP nie znaleziono; Byłem już u 3 gastrologów, wszędzie diagnoza była identyczna Zespół Jelita Drażliwego, otrzymałem lekarstwa: Controloc 40 mg x1, Duspatalin retard x2, probiotyki. Przyjmowałem je przez ponad 2 miesiące , efektów żadnych wydaje mi się, że nawet zaostrzyły objawy. Mógłby mi ktoś doradzić czym może być spowodowany mój stan, albo jakie mógłbym dodatkowe badania wykonać. Z wyrazami szacunku

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana ponowna wizyta u gastroenterologa i Ew modyfikacja dotychczasowego leczenia