Jaka może być przyczyna przewlekłej biegunki, która wiąże się ze wzdęciami, mdłościami i porannymi wymiotami?

Jaka może być przyczyna przewlekłej biegunki ( ok. 1 rok), która wiąże się ze wzdęciami, mdłościami i porannymi wymiotami? Czy może to być związane ze zniszczoną wątrobą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przewlekła biegunka może być wynikiem chorób infekcyjnych, pasożytniczych, autoimmunologicznych i wielu innych, które dotykają przewód pokarmowy, trzustkę czy też wątrobę. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka.