Jaki jest powód chrypy i wzrostu wagi u 25-latki?

mam problem z nieustajaca chrypka trwa pol roku, bardzo szybkim przybieraniem na wadze mimo prawidlowej diety, badania z krwi TSH T3,T4 wyszły mi dobrze. Objetosc mojej tarczycy to 10ml, jeden plat 4ml drugi 6ml. Nieustannie czuje sie zmeczona, nie wyspana, ciagle podolowana, irytacje, frustracje- nie mam depresji, nie jestem zapracowana, wypoczeta. , gdy rano wstaje nigdy nie czuje sie wyspana. Szybko sie mecze, ,twarda sucha skora na kostkach, tyje 26-30kg mimo dietetyka, walka 6 lat

Szanowna Pani
dolegliwości, które Pani opisuje mogą wynikać zarówno z przyczyn biologicznych, jak również trudności emocjonalnych czy osobowościowych np. depresji lub obniżonego nastroju ale nie tylko. Wyniki wspomnianych badań najlepiej omówić z lekarzem rodzinnym lub poleconym przez niego specjalistą. Kwestie emocjonalności i osobowości najlepiej skonsultować u psychoterapeuty. Pisze Pani, że nie ma Pani depresji – czy zostało to wykluczone przez specjalistę np. psychiatrę lub psychoterapeutę? Sama depresja może też różnie się objawiać np. poprzez zmęczenie, zmiany wagi, drażliwość, problemy ze snem.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani pytaniem zapraszam do endokrynologa, który udzieli Pani odpowiedzi.

Z mojej strony zachęcam Panią do wprowadzenia w życie aktywności fizycznej, najlepiej na powietrzu.

Jest takie powiedzenie:
Ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Życzę Pani codziennej radości,
Irena Mielnik-Madej