Jaki jest powód ciągłych dreszczy u osoby z niskim ciśnieniem?

Dzień dobry, od dobrego roku męczy mnie dziwny objaw. Otóż niezależnie od pogody co jakiś czas, codziennie ogarniają mnie dreszcze: przez 2-3 sekundy pojawia się gęsia skórka i robi mi się zimno. Po chwili wszystko wraca do normy. Miałam robioną morfologię, wyniki w normie, prócz delikatnie podwyższonych monocytów. Dodam, że jestem niskociśnieniowcem i cierpię na jelito drażliwe i nerwicę. Tylko skąd te dreszcze? :(

Witam!
Dreszcze i to nawet z gęsią skórką mogą być wynikiem "gry emocjonalnej". Jeżeli podstawowe badania laboratoryjne są prawidłowe to należy rozpatrywać tło nerwicowe (o czym Pani wspomina). Wskazana modyfikacja dotychczasowego leczenia. Konieczna odpowiednio dobrana psychoterapia!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.