Jaki jest powód płaczu dziecka z AZS?

Witam, mój wnuczek 1,5 roku płacze i krzyczy bez żadnego wyraźnego powodu ciągle jest noszony na rękach a i tak historycznie krzyczy i płacze...ma AZS...już opanowane przez lekarza ..pije specjalne mleko,bo jest podejrzenie jakichś alergii lub nietolerowania glutenu...taki stan jest praktycznie od urodzenia..do kogo zwrócić się o pomoc??? Dziecko usypia teraz np przy muzyce disco-polo noszone na rękach....

Dzień dobry,

Atopowe zapalenie skóry to zapalna, nawrotowa, przewlekła choroba skóry o podłożu immunologicznym, której towarzyszy uporczywy świąd. Dla dziecka AZS to duży dyskomfort, więc płacz może być spowodowany tą chorobą skórną. W codziennej pielęgnacji warto zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków o działaniu nawilżająco- zmiękczającym. Do codziennej pielęgnacji polecamy Olejek do kąpieli Emolium, Emolium emulsja specjalna do ciała, Krem specjalny Emolium. Kluczowymi składnikami tych produktów są: Olej macadamia wraz z masłem Shea, Mocznik oraz trójglicerydy z kukurydzy. W przypadku skóry z tendencją do świądu, można dodatkowo zastosować Produkty z Linii Trójaktywnej P. Dzięki zawartości Polidokanolu redukują nieprzyjemne uczucie świądu.

Zachęcamy również do odwiedzenia akcji „Atopowi Bohaterowie”: http://atopowibohaterowie.pl/ na której znajdzie Pani bajki terapeutyczne zalecane przez specjalistów do czytania dziecku na głos celem oswojenia się z chorobą.

Jednak opisana przez Panią sytuacje wydaje się być wymagająca indywidualnego podejścia. Zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą aby zdiagnozować i wyleczyć możliwe przyczyny zdrowotne zachowania wnuka, a następnie (bądź równolegle) udać się do psychologa dziecięcego aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dopasowane do potrzeb Pani wnuka.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)