Jaki może być powód niespokojnego snu u 17tygodniowego niemowlęcia?

Witam, jaki może być powód niespokojnego snu u 17tyg niemowlęcia? Od ok dwóch tyg córka zarówno podczas drzemek dziennych jak i w nocy zaczyna w pewnym momencie kręcić się i płakać. czasami po 15 minutach a niekiedy po 1,5h. Dajemy jej wtedy smoczek, kładziemy rękę na główce i czekamy aż się wyciszy, przeważnie pomaga na chwilę. Usypiam córkę na rękach i na mnie śpi spokojniej,prawdziwie spokojny sen ma w chuście. Podczas czuwania jest radosna. Jaki może być powód? Lęki nocne, skok? Jak zaradzić

Milena Lubowicz

Trudno odpowiedzieć na to pytanie w ramach porady internetowej, wiedząc tak mało o całej sytuacji. Małe dzieci często śpią niespokojnie i bardzo intensywnie np. śnią. Powodem może być po prostu potrzeba bliskości. Nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam