Jaki może być powód wypadania włosów?

Od kilku miesięcy borykam się z problemem wypadających włosów. Na dzień dzisiejszy mam 3 koliste miejsca pozbawione owłosienia (największe - owalne, na połowie włosy powoli odrastają). Ponadto moja skóra stała się bardzo sucha na twarzy, dłoniach i nogach. Odczuwam częste zmęczenie, bóle nóg i pleców przerzedziły mi się również brwi. Byłem u lekarza kilka miesięcy temu ze względu na nadmierną potliwość (nigdy wcześniej się nie pociłem bez powodu) i wypadanie włosów (wypadały mi spore ilości włosów, ale nie miałem żadnych miejsc na głowie kompletnie włosów pozbawionych). Lekarz moje problemy ignorował, po dłuższych naleganiach dostałem skierowanie na badania krwi. O wynikach nie zostałem powiadomiony (lekarz poinformował mnie, że wyniki będą w ciągu 2 tygodni i że skontaktuje się ze mną telefonicznie). Po ok. 4 tygodniach udałem się do "walk in center" lekarz poinformował mnie, że ma moje wyniki i że są w normie (nie uzyskałem żadnej informacji jakie dokładnie badania były przeprowadzone). W Londynie lekarze pierwszego kontaktu ignorują pacjentów i nie wykazują się wiedza medyczna i większość z moich znajomych wybiera do Polski z każdym problemem zdrowotnym. Starałem się uzyskać jakąś wiedzę z forów internetowych. Mam obawy, że moje problemy są powiązane z tarczycą (nie mam problemów z wagą jestem szczupły i moja waga stale utrzymuje się na tym samym poziomie).

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele, jednak bez możliwości badania lekarskiego,
obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie. W
tym celu wskazana jest wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie
od lekarza rodzinnego (przynajmniej w Polsce, jak jest w UK niestety nie wiem).

Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia
innych częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów - warto wykluczyć anemię
oraz choroby tarczycy. W tym celu wskazane jest oznaczenie przynajmniej
morfologii i TSH. Badania nawet wykonane prywatnie nie powinny być kosztowne.

Pozdrawiam