Jaki poród będzie bezpieczniejszy w tej sytuacji?

Witam, 4,5 roku temu przebyłam udar niedokrwienny mózgu. Przyczyna był drożny otwór owalny oraz ubytek miedzyprzedsionkowy. „Dziury” zostały zabiegowo naprawione. Nie przebywam pod opieka neurologa, gdyż stwierdził ze nie ma potrzeby. Aktualnie jestem w ciąży - bliźniaczej. Zastanawiam się jaki poród będzie bezpieczniejszy w tej sytuacji?

Witam! Decyzja należy do Pani i położników. Po przebytym incydencie w obrębie centralnego układu nerwowego najbardziej rozsądnym wydaje się być rozwiązanie poprzez cesarskie cięcie (szczególnie ciąży bliźniaczej. Pomimo usunięcia przyczyny incydentu niedokrwiennego należy unikać "niepotrzebnych" skoków ciśnienia śródczaszkowego. Powodzenia W. Łuczkowski.