Jaki wpływ ma wynik badania cytogenetycznego szpiku na leczenie białaczki?

Witam, proszę uprzejmie o wyjaśnienie wyników badania cytogenetycznego z komórek szpiku: nieprawidłowy kariotyp męski XY add.(14)(q32[5]/46,XY[19], dodatkowa kopia dla genu IGH na ramieniu długim chromosomu 14 bez cech rearanżacji, nie stwierdzono rearanzacji genu BCR/ABL i MYC. Jaki wpływ ma ten wynik na leczenie białaczki (ALL)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.