Jaki wpływ na wynik MR ma metal?

Witam. W jakim stopniu metal wpływa na wynik rezonansu magnetycznego głowy. Czy jeśli okazaloby się że pod materiałem gumki do włosów jest jednak kawałek metalu taka złączka gumki, wynik zostanie podany zły, w sensie, że jest guz, a przez metal na gumce na obrazie z rezonansu nie będzie go widać? Czy jednak spowoduje on takie zakłócenia, że technik to zauważy w trakcie badania?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Posiadanie jakiegokolwiek elementu metalowego podczas MR może być groźne dla pacjenta, który jest poddawanych badaniu. Może też zakłócić obraz.