Jakie badania należy zrobić, aby wykluczyć zakrzepicę?

Chciałabym się dowiedzieć jakie badania powinno się zrobić, aby wykluczyć zakrzepice. Stosuje antykoncepcje hormonalną już od roku i ostatnio zaczęły pobolewać mnie nogi, boję się, że może to być zakrzepica dlatego chciałam zrobić sobie badania. Trzy miesiące temu robiłam Dopplera żył kończyn dolnych i nic nie wykazało, jakie jeszcze badania mogę wykonać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Badanie dopplerowskie żył głębokich jest bardzo dobrym badaniem w diagnostyce zakrzepicy. Rutynowo oznacza się także poziom D-dimerów, będących produktem rozkładu fibryny. Na tego typu badania powinien skierować Panią lekarz ginekolog.
Wskazane jest także, by co 6 miesięcy wykonywane były próby wątrobowe i inne badania kontrolne niezbędne do oceny tolerancji tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam