Jakie badania należy zrobić w kierunku raka pochwy?

Jakie badania trzeba zrobuc zeby wykryc raka pochwy? Mislam badanue normalnje wziernikiem mialam usg dopochwowe i cytologie i wszystkie badania wyszly dobrze. Czy sa jeszcze jakies badania ktora nalezaloby zrobic abyvzdiagniziwac raka pochwy,?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, podstawą rozpoznania jest regularne badanie przez ginekologa i obserwowanie każdej niepokojącej zmiany, jaka mogłoby się pojawić.