Jakie badania spadają stan mikroflory jelitowej?

Witam chciałabym zapytać się jakie mogę wykonać badanie aby sprawdzić stan mikroflory jelitowej. Wiem, że są dostępne badania w Polsce typu MikroFloraScan, ale czy są tańsze odpowiedniki tego typu badań? oraz do jakiego najlepiej udać się lekarza aby otrzymać skierowanie na owe badanie oraz jego szczegółową interpretację wraz z ukierunkowaniem na odpowiednią probiotykoterapię. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do gastroenterologa , nie sadze aby badanie było refundowane