Jakie badania w wykluczeniu szpiczaka i chorób nowotworowych?

Witam.Moja mama ma62 lata. Leczy się na osteoporozę,u ortopedy( jest przed operacja kolana lewego- endoproteza).Jest również chora na serce(stenoza aortalna w stopniu umiarkowanym).W nocy słysze jak placze .Boli ja odcinek ledzwiowy kregosłupa,biodra i kolano .Bardzo słabo się porusza.Jakie badania powinna zrobić żeby wykluczyć szpiczaka lub inny nowotwór?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, schorzenia występujące u Pani mamy, mogą powodować występujące objawy. Jeśli ból nie pozwala Pani mamie spać w nocy proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, celem wykonania badań obrazowych i intensyfikacji leczenia. Pozdrawiam.