Jakie badania wykrywają wrodzone i nabyte wady serca?

witam co oznacza wydluz lub skrocenie odcinka qt?i jak mozna je wykryc? i czy kardiomiopatie mozna wykryc podczas badania?serca, krwi , moczu?te wrodzone i nabyte wady serca wykrywaja jakies badania?slysz ze echo serca ale czy przezklatkowe echo tez wykrywa wady bez badania wysilkowego??i czy w diagnostyce chorob serca wazne jest tez bad holter i rtg klatki?

Rożne badania potrafią wykryć różne wady serca, są całe algorytmy diagnostyczne używające ich szerokiego spektrum ( choć prawdopodobnie "najlepszą" metoda pozostaje póki co badanie echo, dzięki świetnemu obrazowaniu struktur serca w "ruchu" i możliwości analizy przepływu krwi przez serce ). Anomalie w odcinku qt mogą natomiast oznaczać wiele różnych rzeczy, w zależności od tego z czym współistnieją, a tego nie wiem bez obejrzenia wykresu EKG. Proponuje wizytę u lekarza z wykresem EKG.