Jakie badania zrobić w związku z pogorszeniem widzenia?

Witam mam pewien problem od dłuższego czasu, a wiec problem jest w moim wzroku widzę, zazwyczaj w ciemności / po zmroku lub gdy oświetlenie jest gorsze tęczowe poświaty nad jasnymi obiektami, napisami itp. Oraz na przedmiotach od których odbija się światło Np. Na krawędzi. Byłam u okulisty i stwierdził delikatna wadę 0.5 na obu oczach, (dno oka w porządku, ciśnienie również) oraz astygmatyzm lekki. Dopasowane mam okulary do tak zwanego czytania bądź korzystania z telefonu, komputera itd. ale niestety wciąż widzę poświaty w okularach. Proszę o podpowiedzi jakie badania jeszcze mogę zrobić. Im ciemniejsze tło tym poświata jest bardziej widoczna. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli pomimo dobrania okularów, dalej występują problemy z widzeniem, zalecamy ponowną wizytę u okulisty.

Z opisu, może wynikać, że objawy są spowodowane astygmatyzmem. Warto skonsultować się ponownie z okulistą, aby omówić swoje objawy i zobaczyć, czy może zalecić inne badania lub zmianę soczewek okularowych.

Można również wykonać badanie topografii rogówki, aby ocenić jej kształt i krzywiznę, które mogą wpływać na jakość Pani widzenia. Innym badaniem, które może pomóc zidentyfikować przyczynę objawów jest perymetria, czyli badanie pola widzenia.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszym artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-pola-widzenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.