Jakie ćwiczenia są skuteczne w odchudzaniu?

Cześć mam12 lat, jestem dziewczyną, ważę 66 kg, mój wzrost to 170 cm. Chciałabym wiedzieć, jakie ćwiczenia będą skuteczne, abym schudła ok. 5- 6 kg. Czy powinnam schudnąć? Proszę o pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Według BMI (wskaźnika masy ciała) na siatkach cetylowych Twoja masa ciała jest zbyt wysoka. Masz lekką nadwagę. Jednak nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania, kiedy zbytnie ograniczenia kaloryczności posiłków mogą spowodować zaburzenia wzrostu i rozwoju Twojego organizmu. Tak jak piszesz, powinnaś zacząć aktywnie uprawiać sport. Każde ćwiczenia będą odpowiednie dla osób w Twoim wieku, jednak w szczególności polecam sporty, które wpływają na całą sylwetkę, takie jak jazda na rowerze, rolkach, pływanie czy bieganie. Wypróbuj także fitness oraz ćwiczenia w domu, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam