Jakie jest postępowanie przy takim nowotworze stercza?

Witam. Wykryto u mnie pola z utkanie rakagruczolaka sterczą 6 Gleason score(3 3), na długości mi 1mm. Poza nowotworem widoczny Zanikgruczołówz z towarzyszącym przewlekłym na ciekiem zapalnym. Lekarz powiedział mi że trzeba to na razie obserwować. Poproszę o dodatkowe opinie.

Dzień dobry.

Za nim odpowie lekarz urolog na Pana pytanie z mojej strony odpowiadając na Pańskie pytanie najlepszym rozwiązaniem które będzie fachowe podejście do opisanego problemu zdrowotnego udanie się na stacjonarną konsultację do urologa onkologa i poprosić o drugą opinię dotyczącego problemu lekarz w takim przypadku dokładnie zapozna się z całą dokumentacją medyczną którą Pan posiada oraz przeprowadzi wywiad i wykona badanie przedmiotowe i oceni stan zdrowia oraz odpowie na Pańskie pytania i wystawi opinię na piśmie która będzie informacją dla lekarza prowadzącego.

Takie podejście do poważnej sprawy jest najlepszym wyjściem a decyzja należy już tylko do Pana.

Pozdrawiam