Jakie jest postępowanie w przypadku torbieli kostnych?
Po zawodach lekkoatletycznych zacząłem odczuwać intensywny ból między achillesm, a kostką.Po rezonansie okazało się, że w obrębie 1/3 dalszej kości piszczelowej jest torbiel kostna o śr 7mm. Ponadto obok PTFL ślad płynu wysiękowego, przy k. piętowej nieregularne,wysokosygnałowe w obrazach FD ognisko o s 12mm -char.torbielowaty.W topografii PTFL podwyższenie sygnału w obrazach T2 i PD fs i osłabienie w T1.Przy PTFL także zbiornik płynowy 11x7mm.Jak można to wyleczyć i kiedy mogę wrócić do sportu?

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna konsultacja ortopedyczna i określenie czy objawy wynikają ze zmian opisywanych w powyższym badaniu , lekarz określi wtedy możliwości leczenia i abstencji w sporcie