Jakie jest ryzyko, że bedę w ciąży?

Mój pierwszy okres dostałam, gdy byłam w 5 klasie podstawówki i od tamtej pory mam dosyć regularne miesiączkowanie. Teraz mam 20 lat i z moim chłopakiem zaczęłam współżyć w sierpniu tego roku. I we wrześniu dostałam planowo okres. Lecz w październiku jakieś 1.5 tygodnia temu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, a teraz okres spóźnia mi się jeden dzień czy to ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli odbyła Pani stosunek płciowy bez zabezpieczenia istnieje możliwość zajścia w ciążę. Z tego co Pani pisze wynika, że miało to miejsce około 14 dni przed spodziewaną miesiączką. Jest duże prawdopodobieństwo, że wówczas była Pani w czasie dni płodnych. Aby wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam