Jakie mogą być przyczyny bolesnej miesiączki i krwawienia międzymiesiączkowego?

Witam
Mam 33 lata. Moja ostatnia miesiączka była bardzo bolesna, bywała też wcześniej, ale nie tak bardzo bolesna jak tym razem. Trwała 3 dni, tak jak zawsze. Jednak po tym, jak się skończyła, zaczęłam znów krwawić, dużo mniej ale jednak.

Przy wysiłku fizycznym jest troszkę gorzej. Zaczyna boleć podbrzusze i zaczynam lekko krwawić. Taka sytuacja przytrafiła mi się po raz pierwszy, jak do tej pory wszystko było w porządku, więc co może być przyczyną tej niedogodności?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety nie można jednoznacznie stwierdzić jaka jest przyczyna tych dolegliwości bez dokładnego badania ginekologicznego.
Przyczyn może być wiele, m.in. zaburzenia hormonalne, zmiany łagodne i nowotworowe w obrębie dróg rodnych i przydatków.

Obecna sytuacja wymaga konsultacji ginekologicznej oraz dokładnego badania.

Redakcja abcZdrowie.pl