Jakie należy wykonać badania na obecność raka?

Ojciec 58 l. miał problemy z odd. moczu (cienki strumień niskie ciśnienie). Po badaniu p.r. lekarka zapisała niewyaźnie, nie wiem czy dobrze czytam: "wykazano śr. wielkosci guzek o pomiarowej spositości w lewym płacie dolnym gruczołu krok. Pionowy naciek". Prepisano Tamis Pras, skierowano na badanie PSA. Ojciec po zawałach. Przyjmuje: plavix 75mg lipanthyl 200 sinvasterol acurenal bisocard polocard amaryl 2 metformax 500 1. Czy może łączyć je z TamisPras? 2. Jakie dod. badania na obecność raka?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jedynym badaniem pozwalającym na rozpoznanie raka gruczołu krokowego jest badanie histopatologiczne. Proszę zgłosić się do Poradni Urologicznej i pokazać wynik badania specjaliście a on podpowie Państwu jakie postępowanie będzie najwłaściwsze w tym przypadku.