Jakie są objawy choroby GvHD?

Czytałam, że po przeszczepie może dojść do choroby, przeszczep przeciwko gospodarzowi, jakie są jej objawy?

ponad rok temu

Objawami ostrego GvHD mogą być dolegliwości jelitowe: biegunka, nudności, wymioty, ból brzucha, niedrożność, czasami nawet perforacja ściany przewodu pokarmowego. W przypadku dolegliwości skórnych występują: wysypka, suchość i swędzenie skóry. Postać przewlekła charakteryzuje się wieloma objawami klinicznymi w różnym stopniu nasilenia, przypominającymi niektóre schorzenia autoimmunologiczne.