Jakie są sposoby na problemy związane z podejmowaniem decyzji i szybką zmianą upodobań?

Dzień dobry :) Moim pierwszym problemem jest, że od dosyć dawna mam straszne problemy z podejmowaniem decyzji. Moje zdanie zmienia się diamteralnie, bez wyraźnych przyczyn dosłownie co minutę. Drugim problemem są moje upodobania ? Tak chyba można to nazwać, także co chwilę się zmieniają. Rano potrafię założyć bluze i zwykłe czarne spodnie a wychodząc z domu słuchać czegoś mocniejszego, natomiast po południu najchętniej przebrałabym się w jakąś sukienkę lub coś równie odmiennego i dla uspokojenia słucham muzyki klasycznej. Takie zachowanie bardzo mnie męczy i min. nie pozwala podjąć podstawowych decyzji jak np. kierunek studiów.

Dzień dobry!

Częściowo to naturalny stan i naturalne emocje, które dotyczą większości ludzi w wieku nastoletnim i młodym dorosłych. Odnalezienie, poznanie, zrozumienie siebie często wymaga poszukiwań, które mogą przebiegać właśnie w taki sposób, z niezdecydowaniem, zmiennością, wahaniami itp. Zazwyczaj sytuacja stabilizuje się z czasem.
Warto jednak skonsultować się z psychologiem, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny, np. chorobowe, związane ze stanami hipomaniakalnymi itp.

Pozdrawiam!