Jakie są zalecenia przy mojej insulinooporności?

witam, mam insulinooporność, przyjmuje raz dziennie glocophage xr 1000, ostatnio po jednym ze spadków cukru czułam się tak źle że postanowiłam coś z tym zrobić. w tym momencie 4 dzień nie jem słodkiego ani innych tuczących rzeczy, wprowadziłam więcej warzyw i chleb żytni. I mam tutaj dwa pytania? co z ziemniakami gotowanymi? nie ukrywam że bardzo lubię ziemniaki i nie dam rady z nich całkiem zrezygnować, co zrobić? i zmierzyłam dziś rano na czczo cukier był 95 gdzie czytałam że norma jest do 99, a 2 godziny po śniadaniu było 105, czy to prawidłowy wynik? i czy może lepiej mierzyć cukier 2 godz po śniadaniu czy po obiedzie?

Dzień dobry, jeśli ma Pani zdiagnozowaną insulinooponość to konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diety. Wspaniale, ze realizuje już Pani zmiany w sposobie żywienia i szuka informacji. Poniewaz internet jest pełen mitów żywieniowych i nie potwierdzonych badaniami teorii polecam Pani stronę https://insulinoopornosc.com . Tam znajdzie Pani rzetelną wiedzę.
Zachęcam również do wizyty u dietetyka, który pomoze Pani zrozumieć zasady żywienia i dostosuje jadłospis do wyników krzywej obciążenia glukozą i krzywej insulinowej.
Miłego dnia :)