Jakie są zalecenia przy obrzęku żył w lewym podudziu?

MAM BÓL I OBRZĘK ŻYŁ NA LEWYM PODUDZIU. BYŁAM U LEKARZA DOMOWEGO, PRZEPISAŁ LEK NA ROZRZEDZENIE KRWI I DAŁ SKIEROWANIE DO PORADNI CHIRURGICZNEJ. NIE PRZEPISAŁ NIC NA STAN ZAPALNY - CO MOGĘ TYMCZASOWO ZASTOSOWAĆ, ZANIM DOSTANĘ SIĘ DO TEGO CHIRURGA?
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Dlaczego na otrzymanie przeszczepu trzeba tak długo czekać?

Polska transplantologia nieustannie się rozwija, ale wciąż trzeba bardzo długo czekać na przeszczep organu. Dlaczego tak się dzieje? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Jeżeli występują u Pani w/w objawy to jest to najpewniej zapalenie żył powierzchownych. Należy sprawdzić ukł. żylny badaniem USG Doppler. Nie wiem jaki to lek "na rozrzedzenie krwi", ale można jeszcze zastosować miejscowo maści p/ zapalne i p/krzepliwe, doustnie jakąś diosminę w dawce 2-3 g dziennie, kompresjoterapię - pończochy lub podkolanówki uciskowe II klasa kompresji. Należy unikać przebywania w pozycji stojącej bez ruchu, siedzącej. W miarę możliwości uruchamiać pompę łydkową ruszając stopą w stawie skokowym. Można też zastosować leki p/zapalne i p/bólowe w postaci tabletek lub czopków. Zazwyczaj taki proces ustępuje i dochodzi do częściowej rekanalizacji naczynia ale nigdy to naczynie nie będzie już w pełni zdrowe. Po wyleczeniu nie ma gwarancji , że ponownie nie dojdzie do zapalenia. Może też powstać zespół pozakrzepowy na kończynie dlatego też zaleca się stosowanie profilaktycznie kompresji w postaci np. podkolanówek uciskowych. Jeżeli na kończynie są żylaki, a układ żył głębokich jest wydolny to należy poddać się leczeniu zabiegowemu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty