Jakie są zalecenia przy obrzęku żył w lewym podudziu?

MAM BÓL I OBRZĘK ŻYŁ NA LEWYM PODUDZIU. BYŁAM U LEKARZA DOMOWEGO, PRZEPISAŁ LEK NA ROZRZEDZENIE KRWI I DAŁ SKIEROWANIE DO PORADNI CHIRURGICZNEJ. NIE PRZEPISAŁ NIC NA STAN ZAPALNY - CO MOGĘ TYMCZASOWO ZASTOSOWAĆ, ZANIM DOSTANĘ SIĘ DO TEGO CHIRURGA?

Jeżeli występują u Pani w/w objawy to jest to najpewniej zapalenie żył powierzchownych. Należy sprawdzić ukł. żylny badaniem USG Doppler. Nie wiem jaki to lek "na rozrzedzenie krwi", ale można jeszcze zastosować miejscowo maści p/ zapalne i p/krzepliwe, doustnie jakąś diosminę w dawce 2-3 g dziennie, kompresjoterapię - pończochy lub podkolanówki uciskowe II klasa kompresji. Należy unikać przebywania w pozycji stojącej bez ruchu, siedzącej. W miarę możliwości uruchamiać pompę łydkową ruszając stopą w stawie skokowym. Można też zastosować leki p/zapalne i p/bólowe w postaci tabletek lub czopków. Zazwyczaj taki proces ustępuje i dochodzi do częściowej rekanalizacji naczynia ale nigdy to naczynie nie będzie już w pełni zdrowe. Po wyleczeniu nie ma gwarancji , że ponownie nie dojdzie do zapalenia. Może też powstać zespół pozakrzepowy na kończynie dlatego też zaleca się stosowanie profilaktycznie kompresji w postaci np. podkolanówek uciskowych. Jeżeli na kończynie są żylaki, a układ żył głębokich jest wydolny to należy poddać się leczeniu zabiegowemu.