Jakie witaminy jeść przy karmieniu piersią?

jestem w drugiej ciazy karmie piersia jakie witaminy powinnam jesc czy dla kobiety karmiacej czy te od pierwszego trymestru

Witam,

Okres karmienia piersią jest bardziej obciążający dla organizmu kobiety niż okres ciąży. Wzrasta zapotrzebowane na witaminy sole mineralne. W związku z tym zalecane są witaminy dla kobiet karmiących lub w ciąży.
Proszę pamiętać aby w okresie ciąży spożywać codzienne 2-3 łyżki oleju lnianego, który jest ważny dla rozwoju mózgu dziecka. Proszę wybrać te suplementy, które zawierają kwasy EPA, DHA. Kwasy te przenikają do mleka.