Jakie właściwości ma cydr?

Dzień dobry, mam pytanie czy cydr ma jakieś właściwości zdrowotne? Ile trzeba wypić, aby osiągnąć pozytywny wpływ na organizm człowieka? Która odmiana cydra jest najzdrowsza? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Cydr to jeden ze zdrowszych rodzajów alkoholu, jeśli w przypadku alkoholu można mówić o zdrowiu. Zawiera przeciwutleniacze ważne w profilaktyce chorób układu krążenia, nowotworów, ma pozytywny wpływ na trawienie, doskonale orzeźwia. Można robić go samodzielnie.
Warto jednak pamiętać o umiarze, gdyż jest to alkohol, a on nigdy nie będzie obojętny dla naszego organizmu.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka