Jakiej wielkości rak trzustki jest widoczny w TK z kontrastem?
Witam, chciałabym się dowiedzieć jakiej wielkości rak trzustki jest widoczny w TK z kontrastem. Pytam dlatego, że mój tato (80 lat) mimo doległości bólowych w nadbrzuszu, kilkukilogramowego spadku wagi , braku apetytu oraz trochę podniesionego poziomu cukru wynik TK (3 miesiące temu) ma prawidłowy. Jakie jeszcze inne badania powinien mieć wykonane jeśli gastroskopia i kolonoskopia też są prawidłowe? Czy lekarz powinien mu dać skierowanie np. na badanie EUS? Z góry dziękuję za odpowiedź. Ewa

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Ciężko powiedzieć nie widząc badania i stanu pacjenta. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego, być może warto byłoby zacząć od oznaczenia markerów nowotworowych.