Jasna kreska na środku podniebienia a leukoplakia

czy leukoplakia może występować u 18 latka? i czy jasna kreska na środku podniebienia może niepokoić

Jeśli owa kreska znajduje się po środku wzdłuż szwu podniebiennego - jest gładka i lśniąca, jest wąska - nie powinno być powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę o wizytę u dentysty.

Na środku podniebienia jest szew podniebienny łączący kości szczęki. Ma on inne utkanie tkanek niż pozostała część podniebienia stąd różnica w kolorze. Nie ma powodów do obaw.