Jasne plamy w polu widzenia

Problem dotyczy zaburzenia wzroku: jasne /jak "jarzeniówka"/ plamy w polu widzenia połączone z ciemnymi ubytkami obrazu-przesuwają się wraz z ruchem oczu.Trwa to chwilę. Zdarzały się też sytuacje,kiedy: najpierw pojawiają się te bardzo jasne plamy, potem obraz zaczyna drgać - obrazowo mogę powiedzieć, że: tak jakby tęczówka z poszarpanymi brzegami" bardzo świetlista drgała i po chwili po zewnętrznej stronie oka mam ograniczone pole widzenia. Rezonans mózgu bez zmian. Pozdrawiam. Lucyna

Witam serdecznie! Dolegliwości które Pani opisuje wymagają przeprowadzenia pełnego badania okulistycznego z użyciem specjalistycznego sprzętu (pomiar pola widzenia i ciśnienia śródgałkowego, obraz dna oka). Proszę zgłosić się do lekarza okulisty, który wykona odpowiednie badania.

Witam. Podaje Pani objawy dla tzw . migreny ocznej. Sytuacja niegroźna, ale dokuczliwa. Jeśli się powtarza można spróbować leki p-w migrenowe. Pozdr. Barnyk.

Witam.
Opisywane przez Panią objawy narządu wzroku są mało charakterystyczne do prawidłowego rozpoznania danej jednostki chorobowej. Proponuję udać się do lekarza okulisty.
Pozdrawiam

jakie inne objawy są obecne, może to chodzi o scotoma scintilans ????

mroczki migocące (łac. scotoma scintillans) – mroczki obserwowane w czasie migreny z aurą.