Jednodniowa przerwa i krwawienie miesiączkowe podczas stosowania krążka NuvaRing

Witam, chciałam zastosować krążek nuva rng przez 3 miesiące bez przerwy. Niestety jednak, pomiędzy wyjęciem pierwszego a założeniem druiego zrobiłam jednodiową przerwę. Myślałam, że miesiączka się nie pojawi, ale niestet się myliłam. Misiączka jest i to dość długo (już 7 dzień) niezbyt obfita. Pytanie zatem co mam eraz zrobić: wyjąć krążek na 7 dni i dać miesiączce normalnie się zakończyć (drugi krążek mam założony 12dzień), zostawić krążek i czekać aż taka 'sącząca się' miesiączka się zakończy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę nie usuwać obecnego krążka do planowanego terminu usunięcia. W przypadku występowania działań niepożądanych nie należy zmieniać harmonogramu stosowania antykoncepcji.