Jestem szczupła lecz mam duży brzuch – co robić?

Witam, mam 24 lata, 167 cm wzrostu, ważę 58 kg, obwód bioder to 90 cm, w biuście 90 cm i w brzuchu (niestety) 87 cm. Chciałabym jakąś poradę dotyczącą kilku ćwiczeń (np. czy wystarczy tylko skakanka, bo nie chciałabym dostać informacji dotyczącej 20 czy więcej rożnych ćwiczeń) i jakiejś diety, gdzie szukać jakiegoś menu. Chcę pozbyć się tylko brzuszka. Proszę o jakieś konkretne wskazówki dotyczące diety i treningu. Pozdrawiam
24 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Pani opis sugeruje, że ma Pani tzw. figurę "jabłka", czyli największa ilość tłuszczu gromadzi się na brzuchu i najtrudniej się go pozbyć, bo te partie chudną najwolniej.
Ćwiczenia na pewno poprawią wygląd mięśni brzucha. Skakanka wpływa raczej na mięśnie nóg oraz na poprawę ogólnej kondycji fizycznej, a stosowana w odpowiedniej ilości czasowej pozwala tracić tkankę tłuszczową (bez szczególnej lokalizacji, tendencja w zależności od organizmu).
Jeśli chodzi o ćwiczenia stricte na mięśnie brzucha:
- na początek proponuję przez kilka/kilkanaście dni półbrzuszki (mniej obciążają kręgosłup niż pełne brzuszki), proste oraz skośne, w ilości zależnej od początkowej kondycji, stopniowo zwiększając do 300/raz;
- gdy będzie Pani je wykonywać bez wysiłku, polecam spróbować jakiegoś bardziej skomplikowanego programu, przykładowo 8 minute abs, pilates czy Tamilee Webb, ten pierwszy bezproblemowo można wykonywać codziennie, ten ostatni wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 15 minut;
- na koniec największe wyzwanie, czyli A6W, która jest naprawdę skuteczna, ale warto wcześniej poprawić wydolność mięśni innymi ćwiczeniami, żeby się zbyt szybko nie zniechęcić.
Powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie!