Jk radzić sobie z silnymi atakami paniki?

Mam problem , mam ataki paniki kiedy np jadę autem lub lecę samolotem , mój problem pojawia się nagle Np mam myśli iż nie mogę zaraz oddychać Mam tez ataki paniki z tym związane iż auto czy samolot jedzie / leci bez przerwy i ja nie moge go zatrzymać by np stanąć na poboczu Ostatnio jechałem z dziewczyna autostrada ona jechała bez zatrzymywania się i miałem atak nagle kazałem jej jak najszybciej stanąć gdzieś na poboczu Chcemy lecieć na wakacje do Turcji leci się tam 4 godziny boje się o to co będzie się ze mną działo podczas tych 4 godzin Potrzebuje pomocy bo chce żyć normalnie :/

Dzień dobry,

Zachęcam do udania się do psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Można przepracować ten lęk. Pozdrawiam