Kanałowe leczenia zęba a wczesna ciąża

WITAM! CHCIALAM SIE ZAPYTAC CZY W PIERWSZYCH DNIACH CIAZY(PLANUJE DZIECKO Z MOIM CHLOPAKIEM I JEZELI JESTEM W CIAZY TO BYLBY DOPIERO 5 DZIEN, ZNIECZULENIE MOGLO BY ZASZKODZIC ZARODKOWI?BYLAM DZISIAJ U DENTYSTY DOSTALAM ZNIECZULENIE I OKAZALO SIE ZE BEDE MIALA KANALOWE LECZENIE I DENTYSTKA ZALOZYLA MI LEKARSTWO NA ZEBA. CZY POWINNAM PRZERWAC NARAZIE LEZENIE KANALOWE DOPUKI BEDE WIEDZIALA CZY JESTEM W CIAZY? I CZY TO SAMO LEKARSTWO MOGLO BY TEZ ZASZKODZIC? PROSZE O ODP. DZIEKUJE

Witam. Znieczulenie nie jest żadnym zagrożeniem dla płodu, na żadnym etapie jego rozwoju. Zatem może być Pani zupełnie spokojna, co innego zdjęcia rtg. które w pierwszych 3 miesiącach ciąży nie powinny być wykonywane. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam
Rozpoczęte leczenie kanałowe bezwzględnie musi być kontynuowane, a przerwanie jego może skutkować stanem zapalnym, który jest groźny dla całego organizmu. Nowoczesne znieczulenia są bezpieczne dla kobiet w ciąży.
Jednak najbezpieczniejszym okresem do przeprowadzania zabiegów stomatologicznych jest drugi trymestr ciąży i w tym okresie należy skumulować większość niezbędnych zabiegów.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl